לימודי מערכות מידע – במה מדובר?

תוכן עיניינים:

  1. אפשרויות קריירה
  2. תפקידים התחלתיים
  3. תפקידים מתקדמים אשר דורשים נסיון

אתם בוחנים את תחומי הלימוד המתאימים לכם? בחירת נתיב הקריירה יכול להיות מלחיץ מצד אחד ומדהים מצד שני. כדי למצוא מהי הקריירה המושלמת עבורכם, יהיה עליכם להעריך את עצמכם ולהבין מה אתם באמת נהנים לעשות.

אנחנו במאה ה-21 והיום כמעט הכל – זה טכנולוגיה. אנחנו רואים את זה כמעט בכל היבט של החיים המודרניים. אם אתם נהנים מטכנולוגיה ובפרט עוקבים אחר ההתקדמות בתחום טכנולוגיית המידע, ייתכן שתרצו להפוך את התחביב שלכם לקריירה. במציאות של היום, המידע הוא המרכיב החשוב ביותר וטכנולוגיית המידע משפיעה על פעילות אנושית.

לימודי מערכות מידע

היתרונות של הטכנולוגיה מתבטאים ביעילות גבוהה במשימות שונות הקשורות לעבודה רבים מאיתנו. תפקידים בתחום טכנולוגיות המידע  כמו Data Research Analyst נופלים בתוך הספקטרום ענק של טכנולוגיות המחשב ועסקים. בתור מומחה בתחום מערכות מידע תוכלו לתמוך בלקוחות שלכם להגיע למטרות שלהם ולטפח את התרבות הארגונית שלהם. עסקים מסתמכים על טכנולוגיות המידע כדי להפוך יעילים יותר במהלכים שונים ולהשפיע על הצלחות עסקיות. מונח מערכות מידע אינו עוסק רק במחשבים, או כיצד להשתמש בחבילת מחשב פופולרית כגון Microsoft Office. מדובר בתחום שלם אשר מתאר תהליכים באמצעותם ארגונים יכולים לעשות את השימוש הטוב ביותר של טכנולוגיית המחשב כדי לספק את המידע הדרוש, וכדי להשיג את המטרות שלהם. לכל ארגון יש מטרות ודרישות שונות, ויישום מוצלח של מערכות מידע דורש הבנה מעמיקה של הנושאים העסקיים, כמו גם היכרות עם הטכנולוגיות השונות שקיימות בשוק. וכאשר מדברים על לימודי מערכות מידע, רוב הזמן אין “תשובה נכונה” אחת לשאלה איך לבנות את הידע, או מה רלוונטי, או מהו התפקיד ומה העתיד שלכם בתחום. כדאי לעשות מחקר מעמיק על מנת לאתר מענה לכל אחת מהשאלות ולבנות את המסלול הנכון ביותר לשאיפות שלכם והקריירה הרצויה. חשוב להפעיל שיקול דעת בעת תכנון המסלול לבניית קריירה בתחום מערכת מידע. בסופו של דבר הכי חשוב להבין האם זהו תחום שתרצו לעסוק בו בשנים הקרובות.

אולי הדרך הטובה ביותר להראות את החשיבות של תחום מערכות מידע היא לשקול את ההשפעה שיש לו על החיים שלנו. נסו לדמיין מה יהיו חיי היומיום שלכם ללא מערכות מידע. האם אנחנו יכולים לדמיין לעצמנו היעדר טלפונים סלולריים, דואר אלקטרוני, או אפילו את קריסת המערכת הבנקאית? רוב חיינו יושפעו דרמטית. גם אם עזרים טכנולוגיים תופסים חלק נכבד מחיינו, עדיין, אם אנחנו נתקלים בשירות לקוי בתחומים שונים – הרבה פעמים לא רק הגורם האנושי הוא האחראי על זה, אלא פריסה לא נכונה של טכנולוגיות מערכות מידע. הטכנולוגיה לבדה היא לא הפתרון לבעיות עסקיות – מחשבים הם רק אלמנט אחד של מערכת שלמה המיועדת לתמוך בזרימת מידע לסביבה עסקית. אנשים, נתונים ותהליכים הם חלקים אחרים של העוגה שמרכיבים את כולו.

סטודנטים לעתיד חושבים בטעות כי מערכות מידע הן רק תכנות, אבל למעשה התכנות היא חלק קטן (כמובן חשוב מאוד) של פיתוח מערכות מידע עבור ארגונים. על הסטודנטים להחליט אם הם רוצים להמשיך הלאה לאחר ההקדמה הבסיסית לתכנות שהם מקבלים בזמן לימוד מערכות מידע, או להתמקד באחד התחומים הרבים האחרים.

מגוון של אפשרויות הקריירה

ההתקדמות הטכנולוגית מיועדת לא רק לאנשים שיכולים לעבוד עם החומרה והתוכנה, אלא גם אותם אנשים שיש להם הבנה טובה של האופן שבו ארגונים עושים שימוש במחשבים כדי לתפקד ביעילות.

קריירה בתחום מערכות מידע

היכולת להבין את התהליכים העסקיים השונים וליצור קשר בין המשתמשים או הלקוחות והטכנולוגיה היא התפקיד הראשי של מומחה מערכות המידע.

תחום מערכות מידע מגוון להפליא. וכך גם מגוון הכשרות בתחום אשר יאפשרו לכם לבנות קריירה במספר כיוונים שונים. שוק העבודה בתחום מערכות המידע הולך וגדל ואפשר לסלול דרך לתפקיד שמעניין אתכם יותר. אם נתמקד בתפקידים בתחום דאטה, אפשר לומר שישנם תפקידים התחלתיים בתחום, ותפקידים מתקדמים יותר שדורשים נסיון קודם בתחום.

התפקידים ההתחלתיים הינם:

 Business or Data Analyst

קראו עוד על התפקיד במאמר: מה זה אנליסט נתונים (Data Analyst) – באנו לעשות לכם סדר

מידע אודות מסלול הכשרה: Data Analyst Expert.

 Database Administrator

קראו עוד על התפקיד במאמר: מה זה להיות DBA.

מידע אודות מסלול הכשרה שלנו: SQL Server Guru DBA & Data Architect.

Business Intelligence Developer

קראו עוד על התפקיד במאמרים:

כל מה שחשוב לדעת על מפתח BI בעולם מערכות מידע

מה זה BI – בינה עסקית

מידע אודות מסלול הכשרה שלנו: BI Expert עם התמחות ב-Python ו- Tableau.

התפקידים המתקדמים אשר דורשים נסיון קודם בתחום הנתונים יכולים להיות:

Data Architect

Big Data Expert

קראו עוד על התפקיד והתחום במאמרים:

מה זה Hadoop ולמה לעבוד איתו?

מה זה Big Data ולמה להיכנס ללימודי ביג דאטה 

Data Engineer

קראו עוד על התפקיד והתחום במאמרים:

מי הוא ה-Data Engineer?

איך להתקדם לתפקיד של Data Engineer – מהנדס נתונים?

מידע אודות מסלול הכשרה שלנו: הנדסת נתונים ומידע – Data Engineer.

Data Scientist

קראו עוד על התפקיד והתחום במאמרים:

לימודי Data Science – כל מה שרצית לדעת ויותר

מה זה Machine Learning

מידע אודות מסלול הכשרה שלנו: Data Scientist Professional

תפקידים אלה מאפשרים עצמאות רבה, צמיחה והגשמה אישית, הכנסה מעל הממוצעת וקפיצות שכר גבוהות. הבוגרי קורסים והכשרות בתחום ימלאו תפקידים בארגונים שונים, ומגזרים שונים בשוק שכן הנתונים היום הינם לב לבו של כל ארגון. החלק הגדול ביותר של לימודי מערכות מידע הוא מעשי. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לא רק לידע תאורטי, אלא גם מקבלים ההזדמנות לעבוד עם כלים הרלוונטיים בתחום, עם טכנולוגיות העדכניות ביותר.

בין המיומנויות הנדרשות

התפקידים בתחום זה דורשים מיומנות רבות, כולל ידע טכנולוגי בכלים שונים, וכן חשיבה לוגית. בין המיומנויות האישיות הנדרשות בתחום זה תצטרכו להציג את היכולות הבאות:

  • יכולות אנליטיות
  • יכולת התמודדות עם בעיות
  • למידה עצמית
  • ניהול זמן
  • יכולת עבודה בצוות
  • יכולות פרזנטטיביות

מעוניינים להשתלב בתחום מערכות המידע? צרו איתנו קשר ונשמח לעזור ולייעץ בבחירת המסלול המתאים ביותר עבורכם בנאיה קולג’!