TOP HOT – מסלולי הכשרה המבוקשים של נאיה קולג’

חייגו עכשיו: 073-2865544

BI Developer – קורס פיתוח BI

תיאור הקורס:

קורס BI עם התמחות ב-Python

בעולם טכנולוגי ועסקי, הנתונים והמידע הם הנכס האמיתי של כל ארגון. מסלול זה מכשיר את הסטודנטים לתפקיד מבוקש מפתח BI תוך כדי מתן דגש לכלים וטכנולוגיות המבוקשות כיום בשוק.

בינה עסקית היא תחום בטכנולוגיית המידע העוסק בבניית מערכות העוזרות לארגון להפיק מידע משמעותי מבחינה עסקית מתוך מכלול הנתונים הנאספים על ידיו. מערכות הבינה העסקית מספקות מידע היסטורי, מידע עכשווי ותחזיות בנוגע לפעילות העסקית, ובעזרתן ניתן לאתר דפוסים משמעותיים בהתנהגות והתנהלות העסקית לטובת ניהול של ארגון, וזאת ע”י בין היתר יצירת דוחות, התראות ואיתותים לצורך קבלת החלטות ניהוליות.

הצורך ב- BI קיים כמעט בכל ארגון על מנת ללמוד מהנתונים על התנהלות העסקית של הארגון ולהוביל לאופטימיזציה של התהליכים.

תוכנית הלימודים במסלול ייחודי זה הינה העדכנית ביותר וכוללת הכשרה על כלים מסורתיים בתחום לימודי BI לצד כלים וטכנולוגיות חדשות שנכנסו לארגונים רבים בתקופה אחרונה.

 

 

לצפייה בוובינר מקצועי שקיימנו לאחרונה שעסק בסקירה של התפקיד – BI Developer בקורס BI:

[current_url]

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מבנה מסלול הכשרה בקורס BI

פיתוח בשפת SQL ו- TSQL

מודול זה מתמקד בכלים המאפשרים הגדרה וזיהוי של נתונים לשימוש במסגרת תהליך BI, בניית מאגר הנתונים, ניתוח הנתונים, הגדרת תפוצת הדיווח ודיווח התוצאות. המודול כולל:

  • שפת SQLרכישת המושגים הבסיסיים במסדי נתונים, תרגול השפה ושאילתות בסיסיות.
  • שפת TSQL לימוד של תהליכי יצירה והגדרת טבלאות ואובייקטים שונים, עבודה עם שאילתות מורכבות. T-SQL – הינה שפת הפיתוח שבאמצעותה מועברות הפקודות למערכת (על ידי כתיבת פקודות או שימוש בממשק גרפי ששולח פקודות באופן סמוי(.

מחסן נתונים ותהליכי ETL

מודול המבוסס על טכנולוגיות BI של חברת מיקרוסופט, במהלכו תרכשו הבנה מעמיקה של תהליך בניית תשתית לתעבורת הנתונים העסקיית של הארגון לשימושים עתידיים. הסטודנטים ילמדו ויתרגלו על עבודה מול מחסן נתונים – Data Warehouse (DWH)  ותהליך ETL באמצעות הכלי של מקירוסופט SSIS – SQL Server Integration Services – כליETL  המאפשר שליפת מידע ממקורות שונים, עיבודם וטעינתם ל-DWH .

בניית מודל נתונים וניתוח נתונים באמצעות שני כלים מובילים PowerBI  ו- Tableau

מודולים מקנים היכרות והבנה מעשית בעבודה עם הכלים מקצה לקצה. בין הנושאים הנלמדים: עבודה מול מקורות נתונים מגוונים, בניית מודל נתונים, בניית Dashboard , חישובים בסיסיים ומתקדמים, עבודה מול שרת ועוד.

תחום נוסף שנלמד הקורס הינו אחד התחומים החמים בעולם האנליזה, אשר גרם להתפתחות וכניסה של כלים כמו Tableau (אותו מקבלים הנרשמים כקורס מתנה) ו- PowerBI (שניתן גם ברמת קורס PowerBI אונליין או פרונטלי) – הינו תחום Data Visualization. במודול הזה נלמד עקרונות חשובים בויזואליזציה של הנתונים, ובניית דשבורדים תוך כדי יישום של עקרונות אלה.

Data Manipulation with Python  –

מודול זה מעניק ידע מעשי בפיתוח בשפת Python, שהיא השפה המובילה כיום בעבודה עם נתונים. במהלך המודול נלמד כלים לעבודה עם נתונים ממקורות שונים ולהצגתם. נפתח מאפס קוד, נלמד את הנושאים הנדרשים בסביבה מונחית-עצמים (Object-Oriented), שהיא המתודה הסטנדרטית כיום בפיתוח תוכנה. בנוסף, נכיר את הספריות שמציעה השפה לעבודה עם נתונים, החל מהספריה העשירה של השפה Python Standard Library ונדע כיצד להיעזר בה. חבילות יעודיות נוספות של פייתון, Pandas, Numpy, Matplotlib  יעניקו לסטודנטים ידע במניפולציה על הנתונים, כולל תחקור הנתונים, ביצוע חישובים מתמטיים ויצירת גרפים לצורך הצגת ממצאי התחקור. את השלב הזה נסכם בפרויקט מעשי במסגרתו הסטודנטים יציגו תהליך בניית Data Pipeline עם אפשרויות ניתוח והפקת תובנות מהנתונים.

קורס BI DEVELOPER

פרויקט התמחות

פרויקט מעשי המסכם את הידע שנרכש במהלך ההכשרה. תהליך ההתמחות מאפשר לסטודנטים לבצע אינטגרציה בין התכנים השונים שנלמדו במסלול, לצבור ניסיון מעשי ולרכוש דרכי עבודה נכונות כדי לבסס את דרככם כעובדים בתעשיית ההייטק בישראל. תהליך ההתמחות יתבצע במסגרת משולבת של ליווי מנטור (במכללה) ועבודה אישית בבית. מטרת תהליך ההתמחות, לאפשר לסטודנטים לצבור ניסיון מעשי ולבצע פרויקט מסדי נתונים ובינה עסקית.

כל המודולים הנכללים במסלול ניתנים ללמוד גם כיחידות נפרדות, בצורה היברידית וגמישה. כך למשל ניתן ללמוד קורס Power BI אונליין או לבחור ללמוד אותו פיזית, בכיתה. גם את מודול ה-SQL, ה-Python או ה-Tableau ניתן לבחור ללמוד בנפרד, אונליין או פרונטלי.

צוות המדריכים שלנו

ג’קי בעל ניסיון של 20 שנה במערכות מידע ולמעלה מ-12 שנים – בתחום הבינה העסקית
עוד…

ג’קי גביזון

ג’קי גביזון

BI&Data Consultant בחברת  Linkedin שמעון עובד כ-10 שנים בתחום ה-BI, התמחות בפלטפורמת Microsoft מקצה לקצה.
עוד…

מורה

שמעון דהרי

כרמית הינה יועצת בכירה לתחום מסדי נתונים בנאיה טכנולוגיות, בעלת 12 שנות ניסיון בתחום מסדי
עוד…

כרמית איסרוביץ

כרמית איסרוביץ

יאיר חדד אלון  הינו יועץ בתחום הData Science בנאיה טכנולוגיות, בוגר מסלול Data Science בנאיה
עוד…

יאיר חדד אלון

עידן גורן הינו מומחה בתחום מסדי נתונים – SQL Server DBA – עם ידע ונסיון מעשיים
עוד…

גבר

עידן גורן

שרה ברזל היא בעלת תואר ראשון במדעי המחשב ומפתחת BI בסביבת Microsoft בחברת Aman. שרה
עוד…

שרה ברזל - תמונות מרצים ובוגרים לאתר- נאיה קולג

שרה ברזל

דרור גבע הינו Data Scientist מוביל בנאיה טכנולוגיות, בוגר נאיה קולג’ לפני מספר שנים ומאז
עוד…

דרור

דרור גבע

אלין הינה מומחית Big Data העוסקת בתחום ה- Data Engineering  ובעולמות ה- BI מזה מספר
עוד…

אלין עובדיה - תמונות מרצים ובוגרים לאתר

אלין עובדיה

אירקלי הינו Analytics Team Lead בחברת SimilarWeb, חברה לניטור מידע אינטרנטי. אירקלי, בוגר בהצטיינות של
עוד…

אירקלי טטיקישווילי - תמונות מרצים ובוגרים לאתר

אירקלי טטיקישווילי

מסלול הכשרה בקורס BI זה מיועד למועמדים בעלי רקע טכני בסיסי במערכות מידע, אנשי תשתיות, מפתחים, בודקי תוכנה. כמו כן המסלול מיועד לבעלי תארים אקדמיים בתחומים מערכות מידע, תעשייה וניהול, מנהל עסקים, כלכלה, ניהול עם התמחות במערכות מידע, בעלי אוריינטציה טכנולוגית המעוניינים להשתלב בעבודה כמפתחי BI ומומחי Data.

  • על מנת לתרגל בשעות הפנאי במחשבים האישיים, לא במסגרת השיעורים בכיתה, יש להצטייד במחשב חזק שיעמוד בדרישות הטכנולוגיות.
  • נוכחות 80% מינימום
  • הצלחה בבחינות ופרויקטים
Call Now Button דילוג לתוכן