TOP HOT – מסלולי הכשרה המבוקשים של נאיה קולג’

חייגו עכשיו: 073-2865544

BI Expert – מפתח BI (קורס בינה עסקית) + התמחות ב- Python ו-Tableau

הקורס המעודכן עם התכנים החדשניים, שהותאם לדרישות השוק הישראלי! מסלול הכשרה למומחה BI הייחודי של נאיה מועבר עם דגש על ניסיון מעשי. השיעורים בנויים מהסברים מעמיקים לצד תרגול והטמעה, כך שבסוף המסלול תוכלו להתמודד בהצלחה עם עולם מידול הנתונים.
תיאור הקורס:

בעולם טכנולוגי ועסקי, הנתונים והמידע הם הנכס האמיתי של כל ארגון בעולם. מסלול התמחות זה מכשיר את המועמד לשני תפקידי מפתח בעולם הנתונים: מומחה בינה עסקית עם התמחות ב-Python  ו-Tableau.

כל מסלולי ההכשרה שלנו כוללים בסופם גם סדנת פיתוח קריירה הכוללת כתיבת קורות חיים, סימולציית ראיון, וקישור למשרות ולארגונים מעסיקים, וכן ליווי והכנה לראיונות מקצועיים על ידי מומחי הדאטה הבכירים שלנו.

בינה עסקית היא תחום בטכנולוגיית המידע העוסק בבניית מערכות העוזרות לארגון להפיק מידע משמעותי מבחינה עסקית מתוך מכלול הנתונים הנאספים על ידיו. מערכות הבינה העסקית מספקות מידע היסטורי, מידע עכשווי ותחזיות בנוגע לפעילות העסקית, ובעזרתן ניתן לאתר דפוסים משמעותיים לניהול של ארגון, וליצור דוחות, התראות ואיתותים לצורך קבלת החלטות ניהוליות.

הצורך ב- BI קיים כמעט בכל ארגון על מנת ללמוד מהמידע על התנהלות העסקית של הארגון ולהוביל לאופטימיזציה של התהליכים.

תוכנית הלימודים במסלול ייחודי זה הינה העדכנית ביותר וכוללת הכשרה על פלטפורמות הנתונים המובילה של Microsoft SQL Server 2016 וכן מודולים מעמיקים של Python ו-Tableau.

תיאור התפקיד:

תפקידם של אנשי ה- BI באופן כללי ליצור עבור מנהלים ועובדים בארגון מערכות וכלים תומכי החלטה המתבססים על הררי הנתונים הנמצאים בארגון. תפקיד אנשי ה-BI לתכנן ולפתח את הדרך להגיע לתובנות הללו ולהציג אותן. איש BI הוא ה”ארכיטקט” בבונה מעל בסיסי הנתונים שכבה נוחה ויעילה יותר לשליפת מידע ומגיש סט של כלים כדי לבצע שאילתות יעילות יותר.

צפו בקטע מאחד השיעורים של הקורס, בהדרכה של אלון רחביה, יועץ Tableau בנאיה טכנולוגיות ומרצה מוביל בנאיה קולג’.הקטע הינו מהשיעור הראשון במודול Tableau בקורס:

 

 

לצפייה בוובינר מקצועי אודות הכשרת – Business Intelligence Expert:

מבנה מסלול הכשרה

מודול פיתוח בשפת SQL ו- TSQL

מודול זה מתמקד בכלים המאפשרים הגדרה וזיהוי של המידע לשימוש במסגרת התהליך בניית מאגר הנתונים, ניתוח הנתונים, הגדרת תפוצת הדיווח ודיווח התוצאות. המודול כולל:

 • מכינה לשפת SQL רכישת המושגים הבסיסיים ביותר במסדי נתונים, תרגול השפה ושאילתות בסיסיות.
 • לימוד שפת T-SQL – יצירת והגדרת טבלאות ואובייקטים שונים, עבודה עם שאילתות מורכבות. T-SQL – שפת הפיתוח שבאמצעותה מועברות הפקודות למערכת (על ידי כתיבת פקודות או שימוש בממשק גרפי ששולח פקודות באופן סמוי).
 • מודול BI

לימוד כלי BI זוהי ליבת הקורס. דרך לימוד פלטפורמות ה- BI של Microsoft, תרכשו הבנה מעמיקה של עולם ה- BI  על כל צדדיו. הדבר יאפשר לכם להסתגל במהרה לכלי ה- BI הרבים הקיימים בשוק.

 • SSIS – SQL Server Integration Services – כליETL המאפשר שליפת מידע ממקורות שונים, עיבודם וטעינתם ל-DWH) Data Warehouse) .
 • Tabular Data Model– כלי ליצירת מודל נתונים בשיטת Tabular, כולל מימוש ותחקור בעזרת Power BI לצורך שליפה של חיתוכי מידע ברמות סיכום שונות והצגה גרפית של הנתונים.
 • מודול Tableau שמועבר במסלול הכשרה זה, הינו מודול ייחודי, מעמיק ומתקדם, המכיל את הנושאים הנחוצים לאיש BI בעבודה עם טאבלו. בין הנושאים הנלמדים בניית Dashboard מתקדמים, נושאי אבטחת מידע ועבודה מול שרת, חישובים מתקדמים ועוד.
 • תחום נוסף שנלמד הקורס הינו אחד התחומים החמים בעולם האנליזה, אשר גרם להתפתחות וכניסה של כלים כמו Tableau ו- PowerBI – הינו תחום Data Visualization. במודול הזה נלמד עקרונות חשובים בויזואליזציה של הנתונים, ובניית דשבורדים תוך כדי יישום של עקרונות אלה.

 

שלב פרויקט התמחות

פרויקט מעשי המסכם את הידע שנרכש במהלך כל מסלול ההכשרה. תהליך ההתמחות מאפשר לבוגרי ההכשרה, לבצע אינטגרציה בין התכנים השונים שנלמדו במסלול, לצבור ניסיון מעשי ולרכוש דרכי עבודה נכונות, כדי לבנות את דרככם כעובדים בתעשיית ההייטק בישראל. תהליך ההתמחות יתבצע במסגרת משולבת של ליווי מנטור (במכללה) ועבודה אישית בבית. מטרת תהליך ההתמחות, לאפשר לסטודנטים לצבור ניסיון מעשי ולבצע פרויקט מסדי נתונים ובינה עסקית. החניכה האישית לאורך תהליך זה, תלווה על ידי מומחיDBA /BI המובילים בתחומם בישראל.

שלב מתקדם של לימוד שפת תכנות פייתון

מודול Data Manipulation with Python  מעניק למשתתפים ידע מעשי בכתיבת סקריפטים באמצעות שפת Python, שהיא השפה המובילה כיום בעבודה עם נתונים. בנוסף במהלך המודול נלמד כלים לעבודה עם נתונים ממקורות שונים ולהצגתם. נפתח קוד מאפס, נלמד את הנושאים הנדרשים בסביבה מונחית-עצמים (Object-Oriented), שהיא המתודה הסטנדרטית כיום בפיתוח תוכנה. בנוסף, נכיר את הספריות שמציעה היום השפה לעבודה עם נתונים, החל מהספריה העשירה של השפה Python Standard Library ונדע כיצד להיעזר בה. חבילות יעודיות נוספות של פייתון, Pandas, Numpy, Matplotlib יעניקו לסטודנטים יכולות מניפולציה על הנתונים, תחקור הנתונים, ביצוע חישובים מתמטיים ויצירת גרפים לצורך הצגת ממצאי התחקור.

המסלול נבנה במטרה לענות על הצורך ההולך וגובר לאנשי BI  בשוק העבודה, עם דגש על ניסיון מעשי. השיעורים בנויים מהסברים מעמיקים לצד תרגול והטמעה, כך שבסוף המסלול תוכלו להתמודד בהצלחה עם עולם מידול הנתונים.

צוות המדריכים שלנו

ג’קי בעל ניסיון של 20 שנה במערכות מידע ולמעלה מ-12 שנים – בתחום הבינה העסקית
עוד…

ג’קי גביזון

ג’קי גביזון

ירון הינו מומחה בהטמעת פתרונות BI מקצה לקצה במתודולוגיית Agile המבוססות כלי Microsoft בענן וב-
עוד…

ירון חבקוק

גיא הינו מומחה ומפתח BI בנאיה טכנולוגיות. כרואה חשבון עם התמחות במערכות מידע, לגיא ניסיון
עוד…

גיא דינר

עידן הינו מומחה BI בנאיה טכנולוגיות, המתמחה בכלי המוביל – Tableau. עידן בוגר נאיה קולג’
עוד…

עידן עזאני

 Linkedin שמעון עובד כ-10 שנים בתחום ה-BI, התמחות בפלטפורמת Microsoft מקצה לקצה. כיום שמעון הינו
עוד…

מורה

שמעון דהרי

שיר ורון הינו בוגר במסלול הכשרה Practical Data Science מהמחזור הראשון הסתיים בשנת 2016. במקביל
עוד…

שיר ורון

אלון הוא יועץ בתחום ה-‏Data Science בנאיה טכנולוגיות, מומחה ב-Deep Learning לעיבוד תמונה. חובב רובוטיקה ו-Reinforcement
עוד…

מסלול הכשרה זה מיועד למועמדים בעלי רקע טכני במערכות מידע, אנשי תשתיות, מפתחים, בודקי תוכנה. כמו כן המסלול מיועד לבעלי תארים אקדמיים בתחומים מערכות מידע, תעשייה וניהול, אך גם מנהל עסקים/כלכלה/ניהול עם התמחות במערכות מידע, בעלי אוריינטציה טכנולוגית המעוניינים להשתלב בעבודה כמפתחי BI ומומחי Data.

 • על מנת לתרגל בשעות הפנאי במחשבים האישיים, לא במסגרת השיעורים בכיתה, יש להצטייד במחשב חזק שיעמוד בדרישות הטכנולוגיות של SQL Server 2016
 • נוכחות 80% מינימום
 • מעבר בחינות ועבודה על פרויקט גמר עם הגשה
 • מסלול ההכשרה המלא והמקיף והמעשי להתמחות ב- Business Intelligence בסביבת Microsoft SQL Server 2016.
 • מודול לימוד ייחודי של פייתון וחבילות למניפולציה על נתונים.
 • מודול מעמיק, מעשי ומתקדם של טאבלו, לעבודה של אנשי BI על הכלי.
 • מסלול הכשרה ייחודי זה מועבר על ידי יועצים בכירים ומנוסים המועסקים בחברת נאיה טכנולוגיות – המספקת שרותי מומחים ומובילה בישראל בעולמות הנתונים והמידע.
 • בתום ההכשרה, מקבלים הבוגרים שלנו סדנת פיתוח קריירה, הכוללת כתיבת קורות חיים, סימולציית ראיון, וקישור למשרות ולארגונים מעסיקים, וכן ליווי והכנה לראיונות מקצועיים על ידי מומחי הדאטה הבכירים שלנו.
 • נאיה קולג’ הינה מרכז הדרכה מוסמך ושותף זהב “Gold Partner” של חברת Microsoft, וכן מרכז הדרכה רשמי היחיד בישראל של חברת Tableau. הספרות המקצועית במסלול מתבססת על ספרות רשמית של Microsoft וחומרי הדרכה ייחודיים שפותחו ע”י המדריכים והיועצים של נאיה קולג’.
 • שוברי מתנה לבוגרי המסלול עבור בחינות ההסמכה של מיקרוסופט – MCSE: Business Intelligence.
 • כיתות לימוד היברידיות המשלבות סטודנטים הלומדים במכללה וסטודנטים הלומדים בשידור חי מרחוק.
 • קבוצות לימוד קטנות המאפשרות ליווי אישי ומקצועי.
Call Now Button דילוג לתוכן