TOP HOT – מסלולי הכשרה המבוקשים של נאיה קולג’

חייגו עכשיו: 073-2865544

אנליסט עסקי – Business Analyst

תיאור הקורס:

ככל שכמות הנתונים בארגונים הולכת וגדלה, עולה צורך בשימוש בכלים וטכנולוגיות מגוונות לעיבוד הנתונים והניתוח. אנחנו רואים שיותר ויותר ארגונים, מקטנים ועד גדולים, משקיעים מאמצים ומשאבים רבים בסביבה טכנולוגית שתתמוך בכמויות גדולות של נתונים וניתוח שלהם, בהגדרת תפקידים מחדש כך שכמעט כל בעל תפקיד בתחומי הליבה העסקיים של הארגון ייגעו בנתונים ויידרשו לספק תובנות עסקיות על בסיס ניתוח. בסופו של דבר שינויים אלה מובילים לדרישות חדשות מבחינת הידע והיכולות של המשאב האנושי בעבודה עם כלים מגוונים.

אנליסט עסקי: תיאור התפקיד

תפקידו של אנליסט עסקי דורש יכולת להפיק ידע מנתונים. עליו לנתח מצב קיים בארגון לצורך קבלת החלטות עסקיות קריטיות בתכנון תהליכים, בבחירת אסטרטגיה ויעדים ועוד.

תהליך עבודה של אנליסט עסקי דורש מצד אחד יכולת חשיבה אנליטית ועסקית, מצד שני יכולות טכניות. זה מתחיל בהגדרת בעיה והתרגום שלה למונחים של הדאטה הארגוני, ממשיך בתהליך איסוף נתונים רלוונטיים לאותה השאלה העסקית, מתקדם עם עיבוד הנתונים והכנתם לקראת הניתוח, ומסתיים בתהליך ניתוח עצמו.

כל אחד מהשלבים האלה דורשים את היכולות החזקות, העסקיות והטכניות, והכי חשוב הכשרון לחבר בין שני העולמות.

אנליסטים עסקיים (Business Analysts) מביאים איתם את היכולות העסקיות שלהם מנסיון קודם וכן מתארים אקדמיים בתחומים שונים. ואת היכולות הטכניות בכלים רלוונטיים מביאים מלימוד בתוכניות לימוד פרקטיות ומעשיות (בין אם במסגרת כלשהי, בין אם בלמידה עצמאית).

מסלול שלנו מכשיר לתפקיד של אנליסט עסקי בצד הטכני, במסגרתו אנליסטים מסוגלים ליישם את כישוריהם בעבודה מול בסיסי נתונים כולל שליפת נתונים, ועיבוד וניתוח הנתונים באמצעות אקסל וכלי BI. אנליסט עסקי מוכשר ידע לקחת את הידע שרכש ולמנפו בקריירה המקצועית ע”י חיבור לעולם העיסקי ממנו מגיע, ליישם תובנות ולסייע בבניית אסטרטגיה עסקית.

וזה עוד לא הכל – בתום הלימודים מקבלים הבוגרים סדנת פיתוח קריירה, הכוללת כתיבת קורות חיים, סימולציית ראיון, וקישור למשרות ולארגונים מעסיקים!
ולאחריה – שיעור הכנה טכנית ומקצועית לראיון עבודה שיעביר להם מתן גבאי, מנבחרת ההדרכה של המסלול.צוות המדריכים שלנו

ירון הינו מומחה בהטמעת פתרונות BI מקצה לקצה במתודולוגיית Agile המבוססות כלי Microsoft בענן וב-
עוד…

ירון חבקוק

אורן הוא אנליסט BI ומדריך מוביל לנושאי אקסל ו-Power BI בחברת ספקטרא. אורן בעל 5
עוד…

אורן מהלל

גיא הינו מומחה ומפתח BI בנאיה טכנולוגיות. כרואה חשבון עם התמחות במערכות מידע, לגיא ניסיון
עוד…

גיא דינר

Linkedin מתן, מדריך במסלול Business Analyst בנאיה קולג’, הוא בוגר תואר שני מחקרי (MSc) בהנדסת
עוד…

מתן גבאי

אלין הינה מומחית Big Data העוסקת בתחום ה- Data Engineering  ובעולמות ה- BI מזה מספר
עוד…

אלין עובדיה

שרה ברזל היא בעלת תואר ראשון במדעי המחשב ומפתחת BI בסביבת Microsoft בחברת Aman. שרה
עוד…

שרה ברזל

מסלול הכשרה כולל כלים רבים הנדרשים בשלבים השונים של העבודה עם נתונים בארגון – החל מביצוע שאילתות ברמת ה-SQL, עיבוד ראשוני של הנתונים והכנה שלהם לניתוח, ועד לשימוש בכלי BI  לצורך הניתוח, תוך כדי עם הקניית הבנה מעמיקה של שלבים אותם עובר דאטה ארגוני מרגע שנכנס לתוך הארגון ועד להגשת תוצאות הניתוח למנהלים לצורך קבלת החלטות.

את הקורס נתחיל בסקירה על תחום אנליזה, נקנה ידע במונחי יסוד בתחום, נתאר תהליך העבודה והכלים השימושיים.

לאחר מכן נצלול לשפת SQL, שדרכה הסטודנטים ייחשפו למונחים חשובים בעולם בסיסי הנתונים, יבינו איך בנוי בסיס נתונים ואיך שומר את הנתונים, וכמובן המטרה העיקרית של המודול הינה הקניית ידע בשליפת נתונים מבסיס הנתונים באמצעות SQL והעיבוד שלהם.

סטודנטים בקורס הזה מגיעים עם נסיון בעבודה עם אקסל, איך האם כולם יודעים לכתוב פונקציות מתקדמות? האם כולם מרגישים אלופים בעבודה עם Pivot? האם כולם יודעים לנתח נתונים באקסל? אלו בדיוק המטרות של המודול. אנחנו נתחיל ביישור קו ונצלול לתכנים מתקדמים ונעמיק בנושאים של ניתוח נתונים. בין היתר נלמד כלים הבאים:

  • pivot tables – בעולם שחי ונושם נתונים אנליסט חייב לדעת לנתח נתונים במהירות וביעילות, pivot tables הינו אולי הנושא חשוב ביותר באקסל, וחובה להכיר אותו ולהתמקצע בו.
  • pivot charts – כדי להבין שינויים לאורך זמן אנליסט חייב לדעת להציג נתונים בצורה ויזואלית שעונה על שאלות עסקיות באמצעות מגוון גרפים. גרפים אלה הינם דינמים ומאפשרים להגיע לתשובות מהירות בניתוח בזמן אמת.
  • power query – אנליסט אמיתי מביא תובנות מנתונים ולא רק שולף נתונים ומעדכן דוחות, הכלי מקדם אותו לעידן החדש – עידן ה- BI כאשר ניתן לבצע אוטומציות לתהליכים חוזרים באקסל.

בשלב הבא אנחנו מעלים רמה וקודם כל נכיר כלים נוספים שמשמשים ארגונים בעולם BI. חברת מיקרוסופט מספקת חבילה שלמה של כלי BI באמצעותם נבנה תהליך של שינוי נתונים ממקורות הדאטה, עיבוד שלהם הכנה של תשתית לניתוח נתונים עצמם. בשלב הזה חשוב להכיר מושגים עיקריים וחשובים כגון תהליך של אינגרציה של נתונים (ETL), מחסן נתונים (DWH), מידול נתונים (Data Modeling). הבנת מושגים אלה תקרה תוך כדי היכרות עם הכלים של מיקרוסופט. עבודה מול כלים אלה והובלה של התהליך הנן באחראיות של אנשי BI בארגון. אך כל אנליסט חייב להכיר את התהליכים של שינוע נתונים בארגון מאחורי הקלעים.

בשלב הבא בתהליך עבודה על נתונים, על אנליסט לעבוד לא רק עם אקסל, אלא עם כלים מתקדמים יותר, שכיום מאוד שכיחים בארגונים, וביניהם אחד הכלים המובילים – PowerBI. הכלי מאפשר לנהל תהליך BI (בינה עסקית – הפקת תובנות מהדאטה) מקצה לקצה, מאפשר לעבוד עם מקורות מידע מגוונים, מספק דשבורדים עם יכולות ויזואליזציה מדהימות, ומסוגל לנתח כמויות גדולות של דאטה (כי אקסל בשלב מסוים פשוט קורס).

תחום נוסף שנלמד הקורס הינו אחד התחומים החמים בעולם האנליזה, אשר גרם להתפתחות וכניסה של כלים כמו PowerBI – הינו תחום Data Visualization. במודול הזה נלמד עקרונות חשובים בויזואליזציה של הנתונים, ובניית דשבורדים תוך כדי יישום של עקרונות אלה.

בתום הלימודים יעברו הבוגרים סדנת פיתוח קריירה, הכוללת כתיבת קורות חיים, סימולציית ראיון, וקישור למשרות ולארגונים מעסיקים, ולאחריה – שיעור הכנה טכנית ומקצועית לראיון עבודה שיעביר להם מתן גבאי, מנבחרת ההדרכה של המסלול.

מעבר לתרגול רב בשיעורים, במהלך המסלול הסטודנטים עובדים על פרויקט מעשי בכיתות שלנו ובליווי המדריך. המשימה של הפרויקט הינה תהליך עבודה המדמה את העבודה של אנליסטים בשטח, החל מתחקור של בסיס הנתונים ועד לביצוע ניתוחים מעמיקים בכלי BI. הפרויקט מבוצע בכיתות המכללה, למשך שעות ארוכות, ומהווה התנסות פרקטים בכלים הנלמדים.

המסלול מיועד לאקדמאים בתחומי כלכלה / חשבואנות / מנהל עסקים / שיווק / ניהול / תקשורת ו/או למועמדים בעלי רקע ונסיון עסקי מוכח עם נסיון בסיסי בניתוח נתונים עסקיים.

  • תואר אקדמי רלוונטי / ניסיון מעשי בתחום ניתוח נתונים
  • נסיון בעבודה עם אקסל – חובה
Call Now Button דילוג לתוכן