TOP HOT – מסלולי הכשרה המבוקשים של נאיה קולג’

חייגו עכשיו: 073-2865544

אנליסט עסקי – Business Analyst

תיאור הקורס:

כולל מודול Python!

ככל שכמות הנתונים בארגונים הולכת וגדלה, עולה הצורך בשימוש בכלים וטכנולוגיות מגוונות לעיבוד הנתונים והניתוח.
יותר ויותר ארגונים, מקטנים ועד גדולים, משקיעים מאמצים ומשאבים רבים בסביבה טכנולוגית שתתמוך בכמויות גדולות של נתונים וניתוח שלהם, ובהגדרת תפקידים מחדש כך שכמעט כל בעל תפקיד בתחומי הליבה העסקיים של הארגון ייגעו בנתונים ויידרשו לספק תובנות עסקיות על בסיס ניתוח. בסופו של דבר שינויים אלה מובילים לדרישות חדשות מבחינת הידע והיכולות של המשאב האנושי בעבודה עם כלים מגוונים.

אנליסט עסקי: תיאור התפקיד – מה זה אנליסט עסקי?

תפקידו של אנליסט עסקי דורש יכולת הפקת ידע מנתונים. עליו לנתח מצב קיים בארגון לצורך קבלת החלטות עסקיות קריטיות בתכנון תהליכים, בבחירת אסטרטגיה ויעדים ועוד.

תהליך העבודה של אנליסט עסקי דורש מצד אחד יכולת חשיבה אנליטית ועסקית, ומצד שני יכולות טכניות. זה מתחיל בהגדרת בעיה ותרגום שלה למונחים של דאטה ארגוני, ממשיך בתהליך איסוף נתונים רלוונטיים לאותה השאלה העסקית, מתקדם עם עיבוד הנתונים והכנתם לקראת הניתוח, ומסתיים בתהליך הניתוח עצמו.

כל אחד מהשלבים האלה דורשים את היכולות החזקות, העסקיות והטכניות, והכי חשוב הכשרון לחבר בין שני העולמות.

צפו בקטע משיעור מבוא במודול SQL

מה נדרש כדי להיות Business Analyst?

אנליסטים עסקיים (Business Analysts) מביאים איתם את היכולות והנסיון העסקי הקודם, בשילוב הידע שצברו בתארים אקדמיים בתחומים שונים ומוסיפים להם מוסיפים יכולות טכניות לעבודה עם כלים רלוונטיים, אותן הם רוכשים בתוכניות לימוד פרקטיות ומעשיות.
אנליסט עסקי מוכשר ידע לקחת את הידע הטכני שרכש ולמנפו בקריירה המקצועית ע”י חיבור לעולם העסקי ממנו הוא מגיע, ליישם תובנות ולסייע בבניית אסטרטגיה עסקית.

קורס אנליסט עסקי

המסלול שלנו מכשיר לתפקיד של אנליסט עסקי בצד הטכני, במסגרתו אנליסטים מסוגלים ליישם את כישוריהם בעבודה מול בסיסי נתונים כולל שליפת נתונים ועיבוד וניתוח הנתונים באמצעות אקסל וכלי BI. בנוסף, וכמענה לצרכים שעלו מהתעשיה, הוספנו למסלול גם מודול Python, המקנה לסטודנטים כלים בסיסיים לעבודה עם נתונים ממקורות שונים ולהצגתם וכן יכולת תכנות בסיסי.  

וזה עוד לא הכל – בתום הלימודים מקבלים הבוגרים סדנת פיתוח קריירה, הכוללת כתיבת קורות חיים, סימולציית ראיון, וקישור למשרות ולארגונים מעסיקים!
ולאחריה – שיעור הכנה טכנית ומקצועית לראיון עבודה המועבר על ידי מתן גבאי, מנבחרת ההדרכה של המסלול.

צוות המדריכים שלנו

אורן הוא אנליסט BI ומדריך מוביל לנושאי אקסל ו-Power BI בחברת ספקטרא. אורן בעל 5
עוד…

אורן מהלל - תמונות מרצים לאתר

אורן מהלל

Senior Data Analyst בחברת Linkedin מתן בוגר תואר שני מחקרי (MSc) בהנדסת תוכנה עם התמחות
עוד…

מתן גבאי

מתן גבאי

שרה ברזל היא בעלת תואר ראשון במדעי המחשב ומפתחת BI בסביבת Microsoft בחברת Aman. שרה
עוד…

שרה ברזל - תמונות מרצים ובוגרים לאתר- נאיה קולג

שרה ברזל

טופז, בוגר הנדסת תעשייה וניהול בטכניון עם התמחות במערכות מידע ותואר שני בהצטיינות במנהל עסקים
עוד…

טופז חליוה - תמונות מרצים ובוגרים לאתר

טופז חליוה

תמיר מרצה אקסל מזה 20 שנה, שימש במגוון תפקידים בעולמות ה BI, וכיום משמש כ
עוד…

תמיר בסין - תמונות מרצים ובוגרים לאתר

תמיר בסין

מיכאל הינו מומחה דאטה עם מעל 20 שנות נסיון. שימש בתפקידי דאטה רבים, וכיום בעל
עוד…

מיכאל שפרבר - תמונות מרצים ובוגרים לאתר

מיכאל שפרבר

BI&Data Consultant בחברת  Linkedin שמעון עובד כ-10 שנים בתחום ה-BI, התמחות בפלטפורמת Microsoft מקצה לקצה.
עוד…

מורה

שמעון דהרי

ג’קי בעל ניסיון של 20 שנה במערכות מידע ולמעלה מ-12 שנים – בתחום הבינה העסקית
עוד…

ג’קי גביזון

ג’קי גביזון

נעמה, בוגרת תואר ראשון במדעי המחשב, היא בעלת ניסיון רב שנים בחברות שונות בתעשייה בהקמת
עוד…

נעמה ששון

נעמה ששון

את הקורס נתחיל בסקירה על תחום אנליזה, נקנה ידע במונחי יסוד בתחום, נתאר תהליך העבודה והכלים השימושיים.

לאחר מכן נצלול לשפת SQL, שדרכה הסטודנטים ייחשפו למונחים חשובים בעולם בסיסי הנתונים, יבינו איך בנוי בסיס נתונים איך הנתונים שמורים בו ואיך ניגשים אליהם. המטרה העיקרית של המודול הינה הקניית ידע בשליפת נתונים מבסיס הנתונים באמצעות SQL והעיבוד שלהם.

סטודנטים בקורס הזה מגיעים עם נסיון בעבודה עם אקסל, אך האם כולם יודעים לכתוב פונקציות מתקדמות? האם כולם מרגישים אלופים בעבודה עם Pivot ? האם כולם יודעים לנתח נתונים באקסל? אלו בדיוק המטרות של המודול. אנחנו נתחיל ביישור קו ונצלול לתכנים מתקדמים ונעמיק בנושאים של ניתוח נתונים. בין היתר נלמד כלים הבאים:

  • pivot tables – בעולם שחי ונושם נתונים אנליסט חייב לדעת לנתח נתונים במהירות וביעילות, pivot tables הינו אולי הנושא חשוב ביותר באקסל, וחובה להכיר אותו ולהתמקצע בו.
  • pivot charts – כדי להבין שינויים לאורך זמן אנליסט חייב לדעת להציג נתונים בצורה ויזואלית שעונה על שאלות עסקיות באמצעות מגוון גרפים. גרפים אלה הינם דינמיים ומאפשרים להגיע לתשובות מהירות בניתוח בזמן אמת.
  • power query – אנליסט אמיתי מביא תובנות מנתונים ולא רק שולף נתונים ומעדכן דוחות, הכלי מקדם אותו לעידן החדש – עידן ה- BI כאשר ניתן לבצע אוטומציות לתהליכים חוזרים באקסל.

בשלב הבא בתהליך עבודה על נתונים, על אנליסט לעבוד לא רק עם אקסל, אלא עם כלים מתקדמים יותר, שכיום מאוד שכיחים בארגונים, וביניהם אחד הכלים המובילים – PowerBI. הכלי מאפשר לנהל תהליך BI (בינה עסקית – הפקת תובנות מהדאטה) מקצה לקצה, מאפשר לעבוד עם מקורות מידע מגוונים, מספק דשבורדים עם יכולות ויזואליזציה מדהימות, ומסוגל לנתח כמויות גדולות של דאטה.

מודול אחרון בקורס הינו לימוד של שפת תכנות Python עם דגש לעבודה עם נתונים. המודול יקנה את היסודות החשובים שיסייעו להתחיל לעבוד עם פייתון ולממש את היכולות שלה בעיבוד נתונים, ויזואליזציה ועוד. במהלך המודול הסטודנטים ייחשפו לספריות עיקריות של השפה שמיועדות לטיפול בנתונים.

מעבר לתרגול רב בשיעורים, במהלך המסלול הסטודנטים עובדים על פרויקט מעשי בכיתות שלנו ובליווי המדריך. המשימה של הפרויקט הינה תהליך עבודה המדמה את העבודה של אנליסטים בשטח, החל מתחקור של בסיס הנתונים ועד לביצוע ניתוחים מעמיקים בכלי BI. הפרויקט מבוצע בכיתות המכללה, למשך שעות ארוכות, ומהווה התנסות פרקטים בכלים הנלמדים.

המסלול מיועד לאקדמאים בתחומי כלכלה / חשבואנות / מנהל עסקים / שיווק / ניהול / תקשורת ו/או למועמדים בעלי רקע ונסיון עסקי מוכח עם נסיון בסיסי בניתוח נתונים עסקיים.

  • תואר אקדמי רלוונטי / ניסיון ארגוני בתפקידים עסקיים מגוונים המשלבים ניתוח נתונים
  • נסיון בעבודה עם אקסל – חובה
Call Now Button דילוג לתוכן