4 סיבות למה כדאי לשלוט (אפילו קצת) בנתונים

 

בעולם רווי דאטה, מבוסס דאטה, מונע דאטה – כדאי שיהיו לך יכולות דאטה. לא, לא חייבים להיות מדעני נתונים,  אבל סט יכולות בסיסי, יכול תמיד לשמש אותך ואת הארגון שלך.

כל החברות בעולם, מחברות ה-500 Fortune ועד לסטארטאפים הקטנים, מבינות היום את חשיבות הדאטה ואת הנחיצות שלה לקבלת החלטות עסקיות נכונות ומבוססות.

דאטה עוזרת להם להגיע לתובנות, ללקוחות חדשים, לפיתוח מוצרים רלוונטיים ולניתוח התנהגות צרכנית. הבנה, אפילו בסיסית, בעולמות הנתונים, יכולת לקרוא נתונים, לפענח, ולתקשר אותם – יכולה לקדם אותך ולהפוך אותך לגורם חיוני בחברה.

אז הנה 4 סיבות למה כולם צריכים היום לשלוט באופן בסיסי בניתוח נתונים:

1. יכולת לתקשר ולנהל צוותים טכניים

סביר להניח שבעבודתך יש לך ממשק עם אנשים במגוון תפקידים ופוזיציות, הן בצוות שלך והן בפרויקטים חוצי ארגון. הבנה בנתונים תאפשר לך לבקש את הנתונים הרלוונטיים, לשאול את השאלות הנכונות (וגם להפנות אותן למי שצריך), ולהבין את המשמעויות של התשובות. זה גם יחסוך לך זמן וגם יתן להם תחושה שיש על מי לסמוך ועם מי לדבר.

בתפקיד ניהולי, על אחת כמה וכמה, חשוב להבין מה האנשים שלך עושים ולהיות מסוגל לתעדף, לתזמן ולחלק את העבודה. סוג הקהל יכתיב את אופי הדבשורד. המנהלים רוצים לראות את התמונה הרחבה כדי לגזור ממנה את המגמות, עובדים אחרים  – צריכים רזולוציה גבוהה יותר וירידה לפרטים. שווה להשקיע זמן בשלב הזה, כי הוא יתווה את המשך התהליך.

2.  עצמאות, יעילות וחסכון בזמן

היכולת להבין ולבצע באופן עצמאי חלק מהתהליכים הקשורים בנתונים,יכולה לחסוך לך זמן משמעותי ולאפשר לך לנצל את הזמן למהלכים פרודוקטיביים יותר.
שליטה באופן משיכת הנתונים, ארגון שלהם ואפילו יצירת לוחות מחוונים (דשבורדים) פשוטים לבד, כל אלה יהוו נכס עבורך ועבור הארגון שלך.
ישנם כלי ויזואליזציה ו-BI פשוטים וידידותיים (כמו Power BI או  Tableau), שהכרות עמם תאפשר לך להנגיש בעצמך את הנתונים ואפילו להפוך משימות פשוטות – לאוטומטיות. יכולות אלה ישפיעו באופן טבעי גם על קבלת החלטות מבוססת נתונים נכונה יותר.

  לקורס מפתחי BI בו נלמד Tableau 

להעביר את זה הלאה…

העבודה שלך, ההספק, היעילות, התוצאות, כל אלה נמדדים על ידי מנהלי החברה, המשקיעים וגורמים נוספים. שליטה בעולמות הנתונים והיכולת להציג אותם, תאפשר לך לעבות כל הצעת הערך, רעיון או תובנות עסקיות שיהיו לך, באמצעות נתונים, גרפים ותרשימים. הצגה כזו היא ברורה , תמציתית ומשכנעת יותר.

4. תרגום לשפת הנתונים

יש לך הזדמנות לבנות לך מוניטין.מוניטין של דובר שפת הנתונים בחברה, הפונקציה ה”מבינה” בארגון, שמסוגלת לקלוט, לנתח ולתקשר החוצה את התובנות.

עפי סקר McKinsey & Company משנת 2018 בארגונים קיים מחסור של 1.5 מליון אנליסטים. היום זה מעט הצטמצם ובכל זאת, הפער הזה – הוא ההזדמנות שלך.

יש הרבה יתרון לאנשים שאינם טכניים ומגיעים מתחומים אחרים כמו שיווק, לוגיסטיקה ועוד, כאשר הם מוסיפים לארגז הכלים שלהם גם הבנה בדאטה. אלה אנשים שמבינים את השטח, את התעשיה ואת השוק. בעלי ניסיון וידע רב בתחומם, שכאשר הם מוסיפים על כל אלה מיומנויות אנליטיות וכלים טכנולוגיים, הם יכולים לתת ערך רב לניתוחי הנתונים.

לעמוד מסלול ה-Business Analyst 

  לעמוד מסלול ה-Business Analyst 

להעביר את זה הלאה…

ככל שהארגונים היום הופכים למונחי נתונים, היכולת שלך לשים את עצמך באמצע ולתווך בין מדעני הנתונים לבין הפונקציות האחרות, תהפוך אותך לגורם בעל ערך משמעותי, שלא ניתן להחלפה וכמובן שלא להשוואה עם כל אלה ללא יכולות הנתונים. זה הזמן להפוך ל- Business Analyst ולקבל הכרה ויתרון משמעותי בחברה שלך.

למידע נוסף על קורס ה- Business Analyst שלנו:

https://www.naya-college.co.il/courses/business-analyst/

ועל מסלול ה-BI Expert שלנו

https://www.naya-college.co.il/courses/bi-expert-data-analytics/