Ready, Study, Work. השמת הבוגרים בנאיה קולג’

 

מגייסים ומועמדים כאחד יודעים שעולם הדאטה רותח ושאנשי דאטה הם מצרך מבוקש וקשה להשגה. היצע המשרות עצום והקושי באיתור מועמדים איכותיים ומתאימים, הוא גדול מאד. הן למשרות ברמת Entry Level והן למשרות למועמדים בעלי נסיון בתחום.
כשמחפשים מועמדים למשרות Junior האתגר גדול מאוד. מדובר בד”כ באנשים ללא “קבלות” ונסיון מוכח והחשש לגייס “חתול בשק” ולהסתמך כמעט רק על קורות החיים  – הוא גדול.
כשמחפשים מועמדים בעלי נסיון קודם רלוונטי, גם כאן האתגר לא קטן. בחינת הידע והיכולות של מועמדים בעולם דינמי של שינויים טכנולוגיים תכופים – היא לא פשוטה ויוצאת תהליכי גיוס ארוכים ומורכבים.

כחטיבת הדרכה בחברה טכנולוגית העוסקת בתחום הדאטה מעל עשור,  הבנו, בנאיה קולג’ , את הצורך בחיבורים איכותיים ומהיימנים בין הארגונים לבין בוגרי הכשרות הדאטה ולכן הקמנו פונקציה ייעודית לנושא, שתלווה את הבוגרים ברמה התעסוקתית ותייצר את המא’צים המנצחים.
פגשנו את רעות שאול, שמנהלת את תחום הקריירה בנאיה קולג’ כדי להבין איך זה נעשה, מה היתרונות של בוגרי המכללה ומה מרוויחים מזה הארגונים המגייסים.

“הבסיס להצלחה, אומרת רעות, הוא להכיר את הסטודנטים מקרוב.
אני מקפידה לקבל עדכונים מהמדריכים על ההתקדמות שלהם ויודעת בדיוק מי עומד לסיים ואיך הוא היה בקורס.במקביל, אני יוצרת קשר עם מעסיקים פונטציאלים (רבים מהם פונים אלינו על בסיס יומי עם הצעת משרות שונות) מפעילה קשרים שלי ושל המכללה (אל המכללה מגיעים במהלך השבוע הרבה ארגונים גדולים להכשרות דאטה), יושבת על אתרי הדרושים, משוטטת ברשתות ומדברת עם הפונקציות הרלוונטיות בארגונים.
מרבית המעסיקים, היא אומרת, מכירים את המכללה ויודעים שהסטודנטים בנאיה עוברים סינון ותהליך התאמה מעמיק לכל אחד מהמסלולים. מבחינת המעסיקים יש כאן הבטחה לאנשים איכותיים, עם המון מוטיבציה ורעב להצליח, עם יכולת למידה עצמאית ולא פחות חשוב, עם גב חזק של צוות הדרכה בכיר, שתמיד זמין עבורם.”

מה כולל הליווי תעסוקתי ואיך נראה מודל ההשמה?
לאורך מסלול ההכשרה מקבלים הסטודנטים שלנו המון תמיכה וכלים מקצועיים מצוות ההדרכה, אבל כשהם מגיעים לקו הסיום הם צריכים סיוע גם בתהליך חיפוש העבודה: עזרה בכתיבת קורות החיים, הכנה לראיון העבודה ולהתמודדות עם שלבים שונים בתהליך.

אני פוגשת את הבוגרים בסיום המסלול ומעבירה להם סשן פיתוח קריירה מקיף בן 4 שעות, הכולל כתיבת קורות חיים נכונה, בניית פרופיל לינקדאין, הכנה לראיון עבודה והצגה עצמית. במקביל עוברים הבוגרים בקורסים המתקדמים גם הכנה מקצועית לראיונות אצל מנהלי התחומים.
פיתחנו מודל ההשמה שכולל ליווי מקצועי לעובד ב- 3 חודשים ראשונים להעסקה. זה נותן המון בטחון גם לו וגם לארגון המעסיק, שמקבל בעצם עובד מוכשר ואיכותי, עם גב מקצועי של צוות דאטה מומחה, המאפשר לו לעשות הכל בעצם, אפילו שהוא בתחילת הדרך.

מה מאפיין את הבוגרים של נאיה?
תכנית הלימודים בנאיה מאד פרקטית, יש המון תרגול ופרויקטים לאורך הדרך והבוגרים יוצאים עם תיק עבודות מרשים ביותר.
אנחנו דואגים לכלול בסילבוס גם תכנים מקצועיים וטכניים וגם תכנים עסקיים, שהם חלק בלתי נפרד מעולם הנתונים: איך מציגים את התוצרים ללקוח קצה, איך מתנהלים עם ממשקים פנים ארגוניים ועוד.
המדריכים שלנו עובדים בתעשיה ומחברים את הסטודנטים לעולמות האמיתיים, ל-Case studies עכשווים ולאתגרים היומיומיים בהם נתקלו.

רעות מספרת שההצלחות הכי גדולות עד כה הן עם חברות שמציעות  משרות Entry Level ומחפשות אנשים עם ערך מוסף מעבר ללימודים נטו: נסיון בתחומים משיקים, הכרת העולם העסקי, שליטה בטכנולוגיות רלוונטיות ויכולות פרקטיות מוכחות.
“אלה בדיוק היתרונות שיש לבוגרים שלנו, היא אומרת, וארגונים שמשכילים לתפוס אותם ברגע שהם מסיימים את המסלול – מרוויחים בגדול.”