TOP HOT – מסלולי הכשרה המבוקשים של נאיה קולג’

חייגו עכשיו: 073-2865544

Data Platforms Expert – מנהל מסדי נתונים של הדור הבא

חדש בנאיה קולג'! הכשרה פרקטית ומתקדמת עבור אנשי DBA! בואו לקבל כלים לעבודה והתמודדות עם האתגרים הטכנולוגיים בניהול מערכות מידע ארגוניות, קבלו הכשרה על כלי Open Source, טכנולוגיות Big Data וענן, העמיקו בידע שלכם בכתיבת קוד ושיפור ביצועים והפכו ל-DBA של מחר!
תיאור הקורס:

מידע (Data) הוא המשאב היקר והחשוב ביותר של ארגונים בעולם של היום. ארגונים אוספים ומנהלים יותר מידע מאי פעם בעבר, מבצעים בו שימושים מתקדמים לצרכי תפעול, בינה עסקית (BI) ולימוד מכונה (Data Science), והטכנולוגיות המשמשות לניהול המידע עוברות התפתחות מואצת.

מנהלי מסדי נתונים (DBA) שצמחו בעולם ה-Data המסורתי וצברו ידע ונסיון בניהול מידע במערכות רלציוניות מסחריות (RDBMS) הממוקמות בחוות השרתים של הארגון (On-premise), עומדים כיום מול האתגר של שלל טכנולוגיות ניהול מידע חדשות ומגוונות שארגונים מאמצים כמענה לצרכי ניהול המידע המתקדמים והאתגרים העסקיים העומדים בפניהם.


שלושת המגמות הטכנולוגיות המובילות בעולם ה-
IT של היום הן:

 • אימוץ הולך וגובר של טכנולוגיות קוד פתוח (OSS), ובכללן בסיסי נתונים רלציוניים המבוססים על קוד פתוח, כגון MySQL ו-PostgreSQL. בסיסי נתונים אלה מציעים פתרון טכנולוגי מתקדם, העונה על צרכי ניהול המידע של הארגון בעלויות נמוכות משמעותית מאלו של בסיסי נתונים מסחריים הדורשים רישוי יקר.
 • מעבר של ארגונים ומערכות לענן הציבורי (Public Cloud) ושימוש בשירותים מנוהלים (Managed Services) של ספקים כגון Amazon (AWS), Google (GCP) או Microsoft (Azure) עבור טווח רחב ביותר של שירותים, כגון אחסון וניהול מידע, אירוח אפליקציות, מהלכי עיבוד וניתוח מידע וכך הלאה. שימוש בטכנולוגיית ענן מאפשר לארגונים להשתמש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר באופן גמיש ודינמי תוך חסכון משמעותי בעלויות חומרה וכח אדם.
 • שימוש נרחב בטכנולוגיות Big Data לשם אחסון ותחקור מידע בנפחים עצומים, לעיתים לא מובנה (Unstructured), המגיע בקצבים גבוהים של עד מליוני אירועים בשניה, שבסיס נתונים רלציוני לא מסוגל להתמודד איתם. טכנולוגיות אלו משתמשות במערכות מבוזרות ומרובות שרתים כדי לתמוך בדרישות הקצה של מערכות מהדור החדש, כגון מערכות IOT, מחסני נתונים גדולים ו-Data lakes, מערכות Web גלובליות ושלל מערכות נוספות בארגון הזקוקות לאחסון ועיבוד מידע בנפחים גדולים וקצבים מהירים.

ככל שתחום ניהול המידע מתרחב ומתפתח, כך צומחים גם תחומי הידע והמקצועיות הדרושים ומצופים ממנהלי מסדי הנתונים (DBA) המעוניינים לתת מענה רלוונטי ומשמעותי לארגון, ולצעוד יחד עם מערכות המידע אל העתיד.

למרות כל זאת, מקומם של בסיסי הנתונים הרלציוניים המסחריים הותיקים, כגון Oracle ו-SQL Server, עדיין מובטח והם אינם צפויים להיעלם בעתיד הנראה לעין. הם עדיין פופולריים ונפוצים ברוב הארגונים, ולכן הכשרת NextGen DBA כוללת מודול של נושאים מתקדמים בעבודה מול בסיסי נתונים אלו, כגון SQL מתקדם ושיפור ביצועים, כך שבוגרי הקורס ידעו לעבוד ברמת המקצועיות הגבוהה ביותר גם מול בסיסי נתונים אלו.

צפו במפגש מקצועי שקיימנו עם ערן קורן, איש דאטה מנוסה ומוביל בנאיה טכנולוגיות, מדריך ויועץ בכיר. במהלך המפגש סקרנו טכנולוגיות רבות שמהוות חלק ניכר מהידע הנדרש בקרב אנשי DBA, ויהיו גם חלק מההכשרה שלנו

צוות המדריכים שלנו

ערן הינו יועץ מוביל ובכיר בנאיה טכנולוגיות בתחום מסדי נתונים ו-Big Data. במסגרת תפקידו ערן
עוד…

ערן קורן

ערן קורן

נמרוד קינן הינו יועץ בכיר ומנהל תחום Big Data Engineering בנאיה טכנולוגיות ונאיה קולג’. בנוסף
עוד…

נמרוד קינן

נמרוד קינן

אבי הינו מומחה בתחום Big Data העוסק בתחום Data Engineering ופיתוח BI מזה מספר שנים
עוד…

מרצה

אבי ישר

אופיר עובד כ-10 שנים בתחום ה-Data, התמחות בעולמות ה-Big Data וה-DevOps. במסגרת תפקידו אופיר מתמחה
עוד…

אופיר עפרי

קורס Data Platforms Expert של נאיה קולג’ “צמח מהשטח” ופותח בהתאם לדרישות הקיימות כיום בשוק העבודה עבור מנהלי מסדי נתונים (DBA). הכשרה זו מותאמת לאנשי DBA מנוסים המגיעים מעולם מערכות המידע המסורתי של בסיסי נתונים רלציוניים מסחריים, כגון Oracle, SQL Server  ו-DB2, ומעוניינים להרחיב את כישוריהם לטכנולוגיות של עולם המידע החדש. ההכשרה מותאמת לדרישות התפקיד ולכן הינה מגוונת וכוללת היכרות עם טכנולוגיות מידע וכלים שונים.

הקורס מתחיל במפגש היכרות עם עולמות ה-Data  החדשים, ומתאר את הסיבות למעבר אליהן מהטכנולוגיות המסורתיות. נסקור את המגמות המובילות בעולם ניהול ה-Data של היום, ונפגוש את הטכנולוגיות הבולטות בעולמות הקוד הפתוח (Open Source), הענן (Cloud) ונְתוּנֵי העָתֵק (Big Data) השולטות כיום בשוק המידע.

נמשיך למודול המכינה לשם “יישור קו”, בו נסקור את כל נושאי הליבה של ניהול בסיסי נתונים מסורתיים, גם מההיבט האפליקטיבי וגם מההיבט התשתיתי. זהו בסיס חשוב שכן בהמשך הקורס נלמד כיצד הטכנולוגיות החדשות נותנות מענה לדרישות מגוונות אלו הקיימות בכל מערכת לניהול מידע. בנוסף, נצלול לנושאים מתקדמים בעבודה מול בסיסי נתונים רלציוניים, כגון עיצוב נכון של סכמה, SQL מתקדם, שיפור ביצועים ו-New features של הטכנולוגיות המובילות בשוק. חלק נוסף ממודול הכנה זה הוא היכרות עם מערכת ההפעלה Linux, המותאם גם למתחילים המגיעים מעולמות Windows, והיכרות עם

הטכנולוגיה של של Dockers, Containers ו-Kubernetes, שהיא שהיא נפוצה ופופולרית מאד כיום בעולם מערכות המידע.

המודול השני של הקורס מתמקד בניהול בסיסי נתונים רלציוניים מבוססים קוד פתוח (OSS), תוך התמקדות  בבסיס הנתונים MySQL. מודול זה מבוסס על קורסMySQL  המלא של נאיה קולג’ וכולל את כל נושאי הליבה האפליקטיביים והתשתיתיים הדרושים למנהל בסיס נתונים בסביבה זו. לאחר שנכיר לעומק את העבודה עם MySQL, נקדיש שיעור נוסף גם לבסיס הנתונים הפופולרי PostgreSQL.

המודול השלישי צולל לעולמות ה-Big Data ומספק היכרות טכנולוגית ומעשית (Hands-on) עם הטכנולוגיות המובילות בעולם ה-Big Data של היום – Apache Hadoop, NoSQL Databases ומנועי חיפוש (Search engines).

מעבר להיכרות עם העולמות הטכנולוגיים הכלליים, נתמקד בכלים המובילים היום בשוק שהם Cloudera Hadoop, Apache Cassandra, MongoDB  ו-Elasticsearch. בסוף המודול נפגוש ונתרגל את הטכנולוגיה הפופולרית של Apache Kafka, שנמצאת בלב הרבה מתשתיות ה-Data כיום, ומשמשת כפלטפורמה מרכזית להזרמת מידע בין מערכות בארגון.

המודול הרביעי עוסק בטכנולוגיות מחשוב ענן (Cloud computing). כאן נכיר את מושגי היסוד של התחום ונתוודע לשירותים השונים הזמינים לנו בענן הציבורי. מודול זה מתמקד ב-Amazon Web Services, שהוא הנפוץ ביותר כיום, ובשירותי הליבה שהוא מציע כגון S3, EMR, RDS, Athena, Redshift וכיוצא באלה. בסוף המודול נקדיש שיעור נוסף להיכרות מעמיקה יותר גם עם שירותי הענן של Google ושל Microsoft ושיעור נוסף המתמקד במתודולוגיות וכלים עבור הסבת בסיסי נתונים לענן הציבורי (Cloud Migration), נושא שחברת נאיה טכנולוגיות מתמחה בו באופן מיוחד (כולל פיתוח כלי בשם MigVisor).

המודול החמישי והאחרון מרחיב את היריעה ומספק היכרות עם תחומי התמחות משיקים לזה של ה-DBA. כאן נתוודע למושגי יסוד, מתודולוגיות עבודה, טכנולוגיות וכלים של שלושה מבעלי התפקידים המרכזיים איתם עובד ה-DBA, ופעמים רבות לוקח על עצמו משימות מעולם התוכן שלהם: מהנדס המידע (Data Engineer), ארכיטקט המידע (Data Architect) ומפתח בסביבת ביג דאטה (Big Data Developer).

בנוסף ללימוד התיאורטי והתרגולים השוטפים בקורס במודולים השונים, הקורס כולל פרוייקט Hands-on מקיף בו תוכלו להתנסות במכלול הטכנולוגיות הנלמדות. הפרוייקט מסייע לבוגרי הקורס לבצע אינטגרציה לכישורים והידע שאספו במודולים השונים באמצעות תפירת פתרון מהעולם האמיתי מקצה לקצה. באופן זה ההכשרה מכינה את בוגריה באופן מיטבי להתמודדות עם האתגרים בהם יתקלו בהמשך דרכם המקצועית.

אנשי DBA מנוסים, אנשי פיתוח ותשתיות בעלי ידע ונסיון במערכות מידע ומסדי נתונים רלציוניים.

 • הקורס מותאם באופן אופטימלי לאנשי DBA, אך יכול להתאים גם למקצוענים בעלי ידע וניסיון בתחום ה-DATA.
 • נדרשות מספר שנות ניסיון לפחות בתחום ה-IT, מערכות מידע או פיתוח BI הכולל היכרות טובה עם בסיסי נתונים ושפת SQL.
 • הקבלה לקורס מותנית במעבר ראיון אישי ומבחן קבלה.
 • 26/12/2021 מועד פתיחה
 • א+ד | 17.30-21.30daysימים ושעות
 • 250academic hours שעות אקדמיות
 • מתקדםcourse levelרמת הקורס
 • עבריתlanguageשפת הדרכה
 • לבדיקת התאמה לקורס
 • [current_url]

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן