לימודי הייטק – טיפים ושאלות נפוצות

מקצועות ההייטק הינם מקצועות העתיד ולכן לימודים במכללת הייטק הדבר הנכון, המבוקש ופופולארי בקרב סטודנטים וצעירים, המבקשים להבטיח לעצמם עתיד מקצועי מתגמל ומתפתח. לטובת אלו מבינכם השוקלים להתמחות באחד מתחומי ההייטק, להלן כמה טיפים, אזהרות ותשובות לשאלות שאולי שאלתם את עצמכם.

טעויות נפוצות – ממה כדאי להימנע, ואיך תעשו זאת?

בואו לגלות מה בוגרי נאיה קולג’ חושבים על הלימודים במכללת נאיה

חוסר התאמה אישית

למרות שהייטק הוא תחום נחשק ומתגמל, לא לכל אחד מתאים לעבוד בתחום זה, בשל כך, לפני שאתם רצים להירשם, כדאי שתבדקו אם אתם בכלל מתאימים למקצוע בו הנכם מתעניינים.

טיפ:
אבחון מקצועי והכוונה יחסכו לכם זמן וכסף. מוסדות מסוימים מעניקים יעוץ והכוונה מקצועית חינם, וכמו כן, חיילים משוחררים נהנים מהכוונה מקצועית על חשבון המדינה, שווה לנצל הטבות אלו, ולבחון את התאמתכם לתחום ההייטק. בנוסף, סקירה של מודעות הדרושים בתחום תיתן לכם תמונה של הטיפוס המתאים למקצוע, נטיותיו, וכישוריו. האם זה משקף את אופייכם וכישוריכם? אם לא, אולי כדאי לפנות לכיוון אחר.

בחירת מקצוע לא רלוונטי

עולם ההייטק מתאפיין בהתפתחות מהירה ומתמדת, לכן מקצוע שהיה מבוקש לפני חמש שנים, יכול להיהפך למקצוע שאין לו דרישה היום.

טיפ:
לפני שאתם בוחרים באיזה תחום להתמחות, בדקו שהתחום הרלוונטי אכן מבוקש ומתגמל, נכון להיום. גם כאן תוכלו להיעזר במודעות הדרושים, שיגלו לכם מהם מקצועות ההייטק המבוקשים כיום.

בחירת מכללת הייטק לא מספיק טובה

למוסד בו תלמדו השפעה ניכרת על עתידכם. ראשית, עליכם לבחור מכללת הייטק שנעים לכם לשהות בה, וששוררת בה אווירה מקצועית ומקדמת ולא פחות חשוב שירותית. אינכם רוצים לבזבז את זמנכם במוסד שהאווירה בו אינה נעימה, ושרמת הלימודים והשירות בו נמוכה. אל תעשו את הטעות של בחירת המוסד הקרוב ביותר לביתכם, המוסד הגובה את שכר הלימוד הנמוך ביותר, או זה שחבריכם לומדים בו בלי לבחון את הדברים לעומק.

טיפ:
בדקו את רמתם של המכללות והמוסדות, בקרו במקום והתרשמו מהאווירה. בביקורכם במכללה שאלו את התלמידים הלומדים שם האם הם מרוצים מהרמה המקצועית, מחומר הלימוד ומההתנהלות של אנשי המקצוע שם. לבסוף, בררו מה המוניטין של המכללה. תואר או תעודה ממכללה בעלת שם ומוניטין, יפתחו בפניכם דלתות מקצועיות רבות.

תנאי כניסה

אנשים רבים משקיעים את מיטב זמנם ומרצם בבירור על לימודי הייטק שעשויים לעניין אותם ולפתוח להם פתח לקריירה מקצועית משתלמת. לחלק מן הקורסים ישנם תנאי כניסה שעשויים להפוך את הרצונות שלכם ללא רלוונטיים עד שלא תעמדו בהם.

טיפ:
לפני שאתם נכנסים לעומקם של דברים ומחליטים להירשם לקורס ספציפי, אל תשכחו לוודא שאתם עומדים בתנאי הכניסה. במידה ואינכם עומדים בדרישות הסף, בדקו מה באפשרותכם לעשות בנידון, האם המכללה מציעה קורסים אחרים בהם תוכלו להשתתף. האם קיים מסלול בו תוכלו ללמוד את המקצוע אליו רציתם להירשם מלכתחילה.

חוסר מחויבות

אם חשבתם שמספיק להירשם על מנת לקבל תעודה או תואר, זה הזמן לחשוב שנית. הרשמה למסלול לימודים מקצועי מחייבת התמדה והשתתפות בשיעורים. ללא השתתפות פעילה, וללא מאמץ מצדכם, לא תוכלו להשלים את התואר או לקבל את התעודה, ובסופו של דבר תבזבזו את כספכם וזמנכם לחינם.

טיפ:
קחו את הזמן וחשבו לעומק האם אתם באמת מוכנים לצעד הזה. האם מעבר לכסף, אתם מוכנים להשקיע זמן ומאמץ כדי באמת להתמקצע בתחום חדש? אם לימודים אינם מתאימים לכם כרגע, צאו לבלות, לראות עולם ולחגוג את החיים, וכשהתנאים יבשילו, שובו לספסל הלימודים.

אל תעמיסו על עצמכם יותר מדי

נכון שהאפשרות ללמוד ולעבוד בו זמנית נראית מפתה, ואולי זו האופציה היחידה האפשרית עבורכם.
טיפ:
אם זה המצב, תכננו את מסלול הלימודים כך שהעומס לא יהיה גדול מדי ותוכלו לשלב בין לימודים ועבודה מבלי להתיש את עצמכם. קיימים מסלולים מגוונים וגמישים ללימודי מקצועות ההייטק, כולל מסלולי ערב, ומסלולים שניתן לשלב בהם בין לימודים ועבודה. בנוסף, אצלנו בנאיה קולג’ מאפשרים לכם לימודי אונליין בשידור חי שיחסכו לכם זמן יקר בכבישים בלימודים נוחים מהבית אם תעדיפו כך.

מסלול לימודים לא מעשילימודי הייטק מעשיים

גם אם מסלול הלימודים נראה על הנייר אטרקטיבי ומפתה, אם אינו כולל התנסות מעשית, סיוע בתעסוקה, ואינו מתאים לדרישות השוק, לא יהיה לכם מה לעשות עם התואר/התעודה כאשר תסיימו את הלימודים.

טיפ:
כדאי לבחור במכללת הייטק המאפשרת לתלמידים התנסות באמצעות הרבה תרגולים ופרויקט מעשי ומקיף. בנוסף, מכללות רבות מסייעות לבוגריהן להשתלב בשוק העבודה בסיום הכשרתם.

אז מה הם מקצועות ההייטק החמים והדרושים היום?

לאחר שבחרתם במוסד בו תלמדו, נותרה בפניכם השאלה באיזה מקצוע לבחור. להלן רשימת מקצועות נחשקים ביותר כיום בתחום ה-Data אשר מובילים בתעשיות השונות בהייטק בישראל. נאיה קולג’ מתמחה בהכשרה מקצועית למקצועות ה- Data וממליצים לכם בחום להתעניין בהם:

כפי שניתן לראות, הטווח רחב והמגוון גדול, הדרישות שונות ממקצוע אחד למשנהו ולכן, מקצועות ההייטק יכולים להתאים למגוון רחב של אנשים. אם אתם שואפים להגיע לראש הסולם, ואינכם עומדים בדרישות הכניסה, תוכלו תמיד להתחיל ממקצוע שדרישותיו נמוכות יותר, ולהתקדם עם הזמן. כך תוכלו לפלס דרככם במעלה הסולם, ולפתח קריירה מפוארת.

לבחור נכון

לימודי הייטק - בחרו נכוןהבחירות שאנו עושים משפיעות על עתידנו, והבחירה במוסד ובמקצוע אותו תלמדו, תשפיע על עתידכם, על פרנסתכם, ועל רווחתכם האישית בעתיד. בשל כך, חשוב לבצע בחירה נבונה ומושכלת, שתפתח בפניכם את השער למסלול של צמיחה והתפתחות מקצועית. מוסדות רבים מציעים למתעניינים בלימודים ייעוץ מקצועי חינם, על מנת לבדוק את התאמתם לקורסים השונים.

כמו כן, מוסדות לימודי ההייטק המובילים מחזיקים מחלקת השמה והכוונה, שעוזרת לבוגריהן להשתלב בשוק העבודה. מעבר לכל אלו, חשוב שתבחרו במקצוע שגורם לכם הנאה, שמאתגר אתכם, ומאפשר לכם לממש את יכולותיכם. לימודי הייטק כוללים מגוון אפשרויות מקצועיות מרתקות למתאימים והתחום צומח ומתפתח ללא הרף. מי שההייטק מתאים לו, ייהנה מעבודה מתגמלת ומביטחון תעסוקתי בתחום שהולך וצומח.

למכללת נאיה מסלולי הכשרה והסבה רבים בואו לבחור את המסלול שמתאים לכם

מעוניינים בפרטים נוספים וייעוץ ללא עלות?
צרו קשר ונחזור אליכם!

אודות Dorina Blic