• אני מאשר/ת קבלת דואר בנושא קורסים ואירועים מנאיה קולג'.

  Мastering Java

  שפת פיתוח המבוקשת ביותר

  אנחנו מכשירים מפתחי Java Server Side

  מחירים מיוחדים למחזור קיץ

   

  Mastering Python

  חדש בנאיה לקורסי 2017!

  קורס מעשי ומעמיק כולל תכנים מתקדמים

   

  SQL Server Guru DBA and Data Architect

  הקורס המעודכן עם תכנים חדשניים

  ההרשמה למסלול אפריל בעיצומה!

  פתיחה ב-26/4/17

   

    BI & Big Data Analytics

  המסלול המחודש והמעודכן!

  ההרשמה למסלול מאי 2017 החלה...

  עוד לא היה כל כך זמין ונגיש ללמוד מקצוע טכנולוגי

  לימוד אונליין בשידור חי רק בנאיה קולג'!

  כמה חברים יש לך?

  הטבה ייחודית ללקוחות ובוגרי נאיה קולג'

  Data Analyst Expert

  כל מה שאנליסטים היום צריכים לדעת!

   

   

  מסלול ייחודי, מעמיק ומעשי!

  Data Scientist Professional 

  ההרשמה למסלול יוני החלה...

   

   

  Big Data Expert - Cloudera Hadoop

  חדש! שילוב של Scala  ו-Spark במודול פיתוח.

  ההרשמה למסלול אפריל בעיצומה!

  SQL Server Guru DBA and Data Architect

   
  תיאור התחום והתפקיד

  מנהל בסיס הנתונים (Database administrator) הינו תפקיד מרכזי וחשוב בכל ארגון שיש בו מערכות מידע ויש לו אחריות נרחבת על מגוון נושאים הקשורים לניהול המידע המאוחסן בבסיסי הנתונים והעבודה מולו. ה-DBA עוסק באבטחה (Security), שרידות (Survivability), ביצועים (Performance), זמינות (High Availability), מסייע בפיתוח וכוונון שכבות הקוד האפליקטיבי שעובדות מול בסיס הנתונים ועוד.

  כיום, העולם הטכנולוגי מתמקד בנכס עיקרי ומרכזי שהוא נתונים ומידע. תפקיד ה-DBA התפתח מאוד בשנים האחרונות והפך להיות מבין המקצועות המבוקשים והנחשקים בשוק ההייטק העולמי.

  באופן מסורתי תפקידי ה-DBA מתחלקים לשתי נישות מרכזיות:

  DBA אפליקטיבי אחראי על האפליקציות שעובדות מול בסיס הנתונים. הוא עובד מול בעלי תפקידים שונים האחראיים על האפליקציה בתוך הארגון, כגון מנתחי מערכות, מפתחים ואנשי ה-QA, ולעיתים אף מול משתמשים ולקוחות מחוץ לארגון. ה-DBA צריך לשלוט היטב בשפת SQL, שהיא שפת השאילתות, וגם ב-Transact-SQL, שהיא שפת התכנות של ה-DB. זאת כדי לסייע למפתחים בכתיבת קוד תקין ויעיל ופעמים רבות לתקן בעיות בשליפות או בקוד שמישהו אחר כתב. כמה מתפקידיו המרכזיים:

  ·        שותף מרכזי בעיצוב הסכמה (DB design) – אחראי שהמידע יאוכסן באופן חכם, יעיל ומותאם לאופי העבודה מולו.

  ·        פיתוח קוד ב-Database - מסייע להחליט איזה קוד ירוץ בצד של האפליקציה (Application server) ואיזה קוד ירוץ ב-DB (Stored procedures), ואף מסייע בכתיבת הקוד עצמו כך שירוץ ב-DB באופן מיטבי ויעיל.

  ·        שיפור ביצועים של עבודת האפליקציה מול ה-DB (Performance Tuning) כולל זיהוי צווארי בקבוק ופעולות כבדות, ניתוח תכניות פעולה של פקודות ה-SQL ומציאת דרכים לשיפור וייעול הגישה למידע.

  DBA תשתיתי עובד צמוד עם אנשי ה-IT ועבודתו יותר "System-ית" במהותה. הוא אחראי על הבריאות הכללית (Health and sanity) של ה-DB ובתחומי אחריותו נושאים שונים כגון שרידות (גיבויים ושחזורים), אבטחה, זמינות, רמת הביצועים ותחזוקה שוטפת של בסיס הנתונים.

  היום בארגונים יש יתרון גדול ואף דרישה ל-DBA שהוא גם תשתיתי וגם אפליקטיבי, גם אם בסופו של דבר לכל אחד יש את ההעדפה האישית שלו שמובילה להתמקצעות באחד מהתחומים. בוגרי הקורס יוצאים לשוק עם הידע והבסיס הדרושים להשתלבות קלה ומקצועית בשני התחומים, ולרוב גם עם העדפה לאחד מהם והבנה אם מתאים להם יותר תפקיד DBA שאופיו אפליקטיבי, תשתיתי או היברידי, שמשלב את שני התחומים.

  בנוסף לתפקיד ה-DBA המסורתי, אנו כוללים בקורס התייחסות לתחומי ידע נוספים שמהווים יתרון משמעותי ל-DBA שיוצא לשוק של היום:

  Big Data & NoSQL – בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה בכל הנושא של עבודה מול מידע. בסיסי הנתונים הרלציוניים הגדולים שנמצאים אתנו מאז שנות השבעים הגיעו במקרים רבים לקצה גבול היכולת שלהם – קצב ייצור המידע, הנפחים העצומים ושלל סוגי המידע לא תמיד מתאימים לאופן שבו בסיס נתונים מסורתי בנוי ועובד. מתוך המציאות החדשה הזו מתפתח בשנים האחרונות בקצב מסחרר תחום ה-Big Data וטכנולוגיות ה-NoSQL. מדובר במגוון רחב של כלים וטכנולוגיות שעובדות יחד עם בסיס הנתונים הרלציוני ונותנות מענה לדרישות החדשות.

  Cloud computing – מגמה נוספת בעולם ניהול המידע היא מעבר גדל והולך לקבלת שירותי אחסון ומחשוב ב"ענן". בסיס הנתונים יכול כיום להיות שירות שהארגון מקבל מספק כגון Amazon, Microsoft Azure ואחרים, וה-DBA מנהל אותו מרחוק דרך כלים ייעודיים.

  כל הזכויות שמורות © נאיה קולג’ 2017