• אני מאשר/ת קבלת דואר בנושא קורסים ואירועים מנאיה קולג'.


  תאריכים: 28/5/17

  קהל יעד: בוגרי תעשייה וניהול, מפתחים ובעלי רקע טכנולוגי

  משך / תקופה: כ-8 חודשים

  Business Intelligence Expert and Big Data Analytics

  תיאור המסלול

  בעולם טכנולוגי ועסקי, הנתונים והמידע הם הנכס האמיתי של כל ארגון בעולם. מסלול ההתמחות הייחודי זה מכשיר את המועמד לשני תפקידי מפתח בעולם הנתונים: מומחה בינה עסקית ((BI ומנתח נתוני Big Data.

  בינה עסקית היא תחום בטכנולוגיית המידע העוסק בבניית מערכות העוזרות לארגון להפיק מידע משמעותי מבחינה עסקית מתוך מכלול הנתונים הנאספים על ידיו. מערכות הבינה העסקית מספקות מידע היסטורי, מידע עכשווי ותחזיות בנוגע לפעילות העסקית, ובעזרתן ניתן לאתר דפוסים משמעותיים לניהול של ארגון, וליצור דוחות התראות ואיתותים לצורך קבלת החלטות ניהוליות.

  הצורך ב- BI קיים כמעט בכל ארגון על מנת ללמוד מהמידע על התנהלות העסקית של הארגון ולהוביל לאופטימיזציה של התהליכים. לצד זה הגידול העצום בכמות הנתונים הנאספים בארגון, גיוון בנתונים ותדירות כניסת המידע לארגון מוביל את הארגונים היום להיחשף לאתגר ה- Big Data, כאשר ניתוח הידני ומסורתי לא משרת את מטרות הארגון, ומחייב עבודה מול כלים לאישוש והבטחת אמינות של המסקנות BI. כאן אנחנו רואים שימוש בפלטפורמות NoSQL מגוונות, כגון Hadoop – לצרכים אנליטיים של הארגון.

  תוכנית הלימודים במסלול ייחודי זה הינה העדכנית ביותר וכוללת הכשרה על פלטפורמות הנתונים המובילה של Microsoft SQL Server 2014 וכן מודול מעמיק של Hadoop Analytics.

   

  פיתוח וניתוח BI – מודול זה מתמקד בכלים המאפשרים הגדרה וזיהוי של המידע לשימוש במסגרת התהליך, בניית מאגר הנתונים, ניתוח הנתונים, הגדרת תפוצת הדיווח, דיווח התוצאות. המודול כולל

  • מודול אפליקטיבי – יצירת והגדרת טבלאות ואובייקטים שונים, עבודה עם שאילתות בסיסיות, עבודה עם XML  וניתוח ביצועים. TSQL - שפת הפיתוח שבאמצעותה מועברות הפקודות למערכת (על ידי כתיבת פקודות או שימוש בממשק גרפי ששולח פקודות באופן סמוי).
  • מודול BI – לימוד כלי BI:
  •  SSIS - כליETL  שמאפשר שליפת מידע ממקורות שונים (כולל SQL Server),  עיבודם, וטעינתם ל-DWH - ‏ Data Warehouse .
  •  SSAS - ‏ כלי ליצירת בסיס נתונים רב ממדי – OLAP  שניתן לתחקר אותו באמצעות שליפה של חיתוכים של המידע ברמות סיכום שונות, הסתעפות (drill down) מסיכום לפירוט שלו, ושימוש ב- MDX,  שפת שאילתות בדומה ל-SQL המותאמת לבסיס נתונים רב ממדי
  • SSRS - כלי ליצירה ועיצוב של דוחות, מתן הרשאות צפייה בהם, והפצתם. הצפייה בהם נעשית באמצעות דפדפן כדוגמת אינטרנט אקספלורר, אך ניתן לייצא אותו לאקסל, קבצי PDF ועוד. המידע המוצג בדוחות נשלף בדרך כלל מה- DWH או מה-OLAP.

  פרויקט התמחות – פרויקט מעשי המסכם את הידע שנרכש במהלך המודול.

   

  Hadoop Data Analytics – מודול זה  מתמקד בכלים שונים המאפשרים ניתוח יעיל, מהיר ופשוט של נתונים בסביבת Hadoop, על מנת לייצר ערך עסקי לארגון מהנתונים שבבעלותו. המודול כולל:

  • HUE - ממשק משתמש מבוסס WEB מבית Cloudera, לכלל הכלים והמערכות הנחוצות לאנליסט המבקש להשתמש בסביבת Hadoop.
  • PIG – מימוש תהליכים של גזירה וניתוח נתונים (ETL ) בסביבת Hadoop
  • HIVE – תחקור נתונים עם דגש על Unstructured complex types   \  בעזרת הרחבה של שפת SQL
  • IMPALA - כלי תחקור אונליין מעל מסדי נתונים רלציוניים מבוזרים

  קהל היעד

  המסלול מיועד לבעלי תארים אקדמיים בתחומים מערכות מידע, תעשייה וניהול, אך גם לבוגרי מנהל עסקים/כלכלה/ניהול עם התמחות במערכות מידע המעוניינים להשתלב בעבודה כמפתחי BI ומנתחי נתוני Big Data. מסלול הכשרה זה מיועד למועמדים בעלי רקע טכני או אוריינטציה טכנולוגית ברמה גבוהה.  כל הזכויות שמורות © נאיה קולג’ 2017