• אני מאשר/ת קבלת דואר בנושא קורסים ואירועים מנאיה קולג'.


  תאריכים:

  קהל יעד: חסרי רקע בפיתוח ומתכנתים בשפות פרוצדוראליות, המתעניינים בתחום התיכנות Web

  משך / תקופה: 300 שעות אקדמיות

  Full Stack Web Development

  הקורס החדשני והמעשי ביותר בשוק!

  אנחנו חיים בעולם שצועד במהירות – או יותר נכון רץ בספרינט – אל עבר עתיד שבו המשתמש מחובר כמעט תמידית להמון מכשירים בתקשורת חיה ואמיתית. זאת בדיוק הסיבה לצורך האדיר שקיים בשוק, ושהמשמעות שלו היא הזדמנויות רבות ומצויינות עבור מפתחי Full Stack מוכשרים שרוצים לקחת חלק הכי מרתקת בתעשייה של העידן הנוכחי.

  קשה לחשוב על השקעה נבונה יותר כרגע מביסוס קריירה יציבה באחת מהתעשיות המתגמלות האלה, באופן שימצב אתכם כ"סחורה מבוקשת" למשך שנים רבות קדימה. לא משנה אם תבחרו לעבוד כשכירים בתעשיית ההייטק, כפרילאנסרים עצמאיים בתחום או שתלכו בכלל על החלום הגדול של הקמת הסטארט-אפ המבוקש הבא - הצורך באנשים שחיים ונושמים טכנולוגיה לא הולך לגווע בעתיד הנראה לעין, ולמעשה רק ילך ויגבר כל הזמן.

  הכלים הדרושים לפיתוח web עברו בשנים האחרונות שינויים משמעותיים ביותר והגיעו לבשלות מבורכת. התחום עצמו התרחב מבניית אתרי אינטרנט לפיתוח אפליקציות רשת שרצות בדפדפן, כמו גם native במובייל ולאפליקציות שולחניות. כל זאת תוך שימוש באותן שפות תכנות וכלי פיתוח. היום אנו יכולים אפילו למנף את כלי הפיתוח האלה כדי לייצר אפליקציות עבור מכשירים חכמים כחלק מהטרנד הרותח Internet Of Things, וליהנות מהזדמנויות חדשות שעד לא מזמן לא היו קיימות. כל זאת ועוד בעזרת המטודולוגיות והטכנולוגיות הנלמדות במסלול זה.

   רגע, אבל מה זה בעצם מפתח/ת  "Full Stack"?

  המונח Full Stack מתייחס למפתחים אשר מרגישים בנוח לעבוד על טכנולוגיות גם בצד של השרת וגם בצד של הלקוח. אותו מפתח/ת מסוגל/ת לעבוד עם בסיסי נתונים, שרתי אינטרנט HTML5, CSS3, JavaScript וכל מה שביניהם. מפתחי Full Stack טובים מסוגלים לפתח כל סוג של אפליקציה מתחילתה ועד סופה, לראות ולהבין את התמונה הכוללת של תהליך הפיתוח המלא משלב התכנון והעיצוב, ועד להשקה ותחזוקה שוטפת של מוצר עובד.

  תיאור ההכשרה

  תוכנית הלימודים הזאת נבנתה כדי לתת לכם את המסלול הקצר והאפקטיבי ביותר לרכישת הידע והכישורים הנדרשים להיכנס לתעשייה. הטכנולוגיות הכלולות במסלול נבחרו בקפידה לאחר שנים רבות של ניסיון, אבל גם באהבה גדולה למקצוע ועניין רב בכל מה שקשור לחזית הטכנולוגית העכשווית. התוצאה היא סט הכלים המושחזים והעדכניים ביותר אשר נמצאים בדרישה גואה בשוק, תוך לקיחה בחשבון של מגמות התעשייה במבט קדימה.

  מסלול הכשרה זה בנוי משלושה מודולים בדיוק כפי שתפקידו של מפתח Full Stack מתנהל:

  ·        Front End Web Development – פיתוח צד לקוח

  רשת האינטרנט משתנה במהירות ועתה היא בשלה יותר מאי פעם. זה אומר שלא משנה אם תבחרו לפתח אפליקציות Web, אתרים רספונסיביים, יישומי Desktop או אפילו Mobile Native - אבני היסוד לבניית ממשקי משתמש מודרניים הן HTML5, CSS3, JavaScript. המשמעות של זה מבחינתכם היא שהיום יותר מאי פעם, כדאי מאוד להיכנס לעולם פיתוח האינטרנט.

  המודול ילמד אתכם בזמן קצר יחסית לבנות ממשקי משתמש תוך שימוש בסטנדרטים ובכלים העדכניים ביותר הנמצאים בשימוש בתעשייה כיום. המודול יסלול את דרככם ויניח את היסודות לבניית ממשקי משתמש מודרניים, וזה בדיוק מה שאתם צריכים באקלים הנוכחי שבו הצורך באנשי פיתוח מעולים היודעים לייצר ממשקי Front End לא מפסיק לגדול לרגע.

  ·        Real-Time Web Applications with Node.js – פיתוח צד שרת

  Node.js היא סביבת ריצה שנבנתה לצורך כתיבת אפליקציות רשת סקיילאביליות במיוחד שנועדו לעמוד בעומסים ולשרת כמויות גדולות של משתמשים בו זמנית. אפליקציות שרצות ב- Node.js נכתבות ב- JavaScript ועושות שימוש בתכנות מונחה אירועים א-סינכרוני. מערכות אלה משיגות ביצועים יוצאי דופן ומסוגלות לטפל בכמות קריאות פנומנאלית. שלא כמו אפליקציות JavaScript רגילות הרצות בסביבת הדפדפן, אפליקציות Node.js באופן טיפוסי רצות בצד השרת. 

  כטכנולוגייה Node.js כוללת את V8 שהוא מנוע ה- JavaScript של Google Chrome, ובנוסף כוללת מספר מודולים וספריות קוד פתוח.  במודול זה נלמד את היסודות לעבודה עם Node.js וכיצד לבנות אפליקציות Full-Stack. התלמידים יילמדו לעבוד עם Express web framework שנכתבה עבור Node.js ובשימוש נרחב בקהילת הפיתוח העולמית. נלמד כיצד להתממשק עם בסיסי נתונים וכיצד לבנות תקשורת זמן-אמת בין השרת ללקוח באמצעות Sockets. כל זאת ועוד תוך שימוש במספר לא קטן של ספריות קוד מובילות.

  ·        Build Advanced Applications with Facebook’s React.js – פיתוח מתקדם למובייל ובניית ממשק משתמש

  React.js היא ספריית JavaScript שנועדה לצורך בניית ממשקי משתמש, באופן טיפוסי עבור אפליקציות אינטרנט כמו גם מובייל ודסקטופ. React מממשים עקרון של זרימת data באופן חד כיווני, מה שמפשט באופן דרמטי את אופי העבודה שלנו ומאפשר לנו לכתוב הרבה פחות קוד שביצועיו טובים מכל פתרון אחר לבניית ממשקי משתמש. בנוסף, מודול זה ייחודי בשל ספרייה חשובה נוספת שנכסה בו מאת פייסבוק בשם React Native שנועדה למנף את אותם כלים וידע שנרכוש ליצירת אפליקציות native למובייל. יש להדגיש כי לא מדובר באפליקציות היברידיות בדומה ל-Phone Gap אלא באפליקציות Native הזוכות לכל היתרונות והביצועים המשתמעים מכך

  למידה של React ממצבת את משתתפי הקורס בחזית הטכנולוגית העדכנית והחמה ביותר בתעשיית פיתוח ממשקי Web מודרניים....

  מודול זה מכסה את כל השלבים מהיכרות ראשונית עם React, יסודות כתיבת קומפוננטות, יצירת ארכיטקטורת מערכת בעזרת Redux וכל הנדרש בכדי לבנות אפליקציות סקיילאביליות היכולות לרוץ בדפדפן, במובייל וכאפליקציות דסקטופ. בין אם זו הנגיעה הראשונה שלכם ב- React ובין אם התחלתם להתנסות והינכם זקוקים להכשרה סדורה ויסודית, הקורס הזה יהווה קפיצת דרך משמעותית עבורכם.  כל הזכויות שמורות © נאיה קולג’ 2017